PKP - nieruchomości - przetargi

strona www - www.pkp-nieruchomosci.pl

 

Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna posiadają majątek w postaci 101,3 tysięcy działek gruntowych o ogólnej powierzchni 106 tysięcy ha oraz ponad 40 tysięcy budynków o ogólnej powierzchni użytkowej przekraczającej 6 milionów m2. Gospodarowanie tym majątkiem realizuje Biuro Nieruchomości i Biuro Nieruchomości Strategicznych oraz Oddziały Gospodarowania Nieruchomościami. Podstawowe kierunki działania w tym zakresie to:

 

  1. Wyposażanie w majątek spółek Grupy PKP.
  2. Sprzedaż zbędnych nieruchomości na rynku.
  3. Wynajem i wydzierżawianie nieruchomości.
  4. Sprzedaż lokali mieszkalnych dotychczasowym najemcom.
  5. Sprzedaż lokali komercyjnych w budynkach mieszkalnych.
  6. Nieodpłatne przekazywanie nieruchomości na rzecz gmin, Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.
  7. Wykonywanie praw właścicielskich w stosunku do nieruchomości PKP S.A.

 

W zasobie majątku PKP znajduje się ponad 2700 budynków dworcowych w tym blisko 1000, które spełniają nadal funkcje w obsłudze podróżnych. W ostatnim okresie zmodernizowano budynki dworcowe w Lublinie, Sosnowcu, Bielsku Białej, Częstochowie, Białogardzie, Gdańsku a także w Kramsku, Kostrzynie Wlkp., Rzepinie, Skierniewicach oraz Białymstoku. Ponadto prowadzone są projekty mające na celu pozyskanie inwestorów zewnętrznych dla modernizacji obiektów dworcowych oraz innych inwestycji komercyjnych m. in. w Katowicach, Warszawie, Poznaniu. Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna posiada w swojej ofercie nieruchomości do:

 

  • najmu
  • dzierżawy
  • sprzedaży

 

W ofercie znajdują się budynki biurowe, magazyny, powierzchnie i lokale na dworcach, grunty pod zabudowę komercyjną, mieszkaniową i rekreacyjną na terenie całego kraju